|

Министър Свилен Нейков пожела успех на българските параолимпийци

Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков връчи наградите на победителите от ски беговите дисциплини във финалите на националните Ученически игри за деца със зрителни увреждания. Състезанията се проведоха през уикенда в местността “Юндола”, където нашите състезатели се подготвят за участието си в предстоящата Параолимпиада във Ванкувър.

Александър Стоянов и Ивайло Вътов, които ще ни представят на Параолимпийските игри, спечелиха златни медали на финалните състезания. Третият представител на България е Йоана Ерменкова.

Министър Нейков пожела успех на тримата ни параолимпийци, които ще се състезават в ски бягането на стартовете в Канада. Той се срещна и с кмета на Велинград и първи български медалист от Зимни олимпийски игри Иван Лебанов.

Нашите спортисти заминават от летище “София” за Ванкувър на 6-ти март /събота/ в 06,05 часа с полет № 3489 на “Луфтханза”. Параолимпийските игри ще се проведат от 12-ти до 21-ви март.

Етикети: , , , , , , , ,

Напишете коментар



При използване на материали от сайта, позоваването на свят.ком с текст и активен линк ( Източник: Свят.ком ) е задължително
Приятели
Фирмите кърти чисти извозва в България | Търси кулинарни рецепти за всеки | Сайт за здраве и превенция | Услуги кърти чисти извозва без почивен ден | Интересни пътешествия по света. | Професионално къртене на бетон и качествен интериорен дизайн на жилища, магазини и офиси. | Най-голямата структура за кърти услуги в България - Кърти.БГ | Приятели от София предлагат кърти чисти извозва в пакет